Fotky

Básně

Recenze

Hudba

Zaujalo mě

___________________________________________________________________________________________________________________

Šimon Greško - My project

1. června 2011 v 16:02 | Evilly |  Hudba
Skvělý ostravský hudebník a vycházející hvězda české progressive-rockové tvorby, tím by se dal charakterizovat tento mladý klávesák a skladatel.
To, že i přes svůj věk není žádným nováčkem, dokazuje přes 100 koncertů nejen v České Republice, ale i s sousedním Polsku a na Slovensku. Jeho hudba je inspirativní, možná až poněkud komplikovaná, ale necháte-li na sebe působit atmosféru jeho skladeb, zcela této hudbě propadnete. V jeho tvorbě naleznete spoustu inovací o kterých svědčí i zástup mnoha hudebních žánrů jako jsou rock, metal, pop, klasika či jazz. Inspirace Mikem Oldfieldem (zvlášť v Šimonově předělávce skladby The top of the morning na The top of the evening), Vangelis, Devinem Townsendem či Nightwish je zjevná, nicméně nelze říct, že by kohokoli z výše uvedených kopíroval. Tvorba je především instrumentální, ale v repertoáru má i několik zpívaných skladeb a dle jeho slov, tento počet chystá neustále zvyšovat.
V roce 2011 vydal svůj debut (Project One) a toto album zdobí, kromě jiných, i jméno Vaška Mocha, kytaristy známé kapely Salamandra.
Krom výše zmíněné kapely působí v několika revivalech Within Temptation Revival, Team Revival. Prošel kapelami Mr. Scarecrow a Moravius (po přeskupení dnešní Salamandra) a svůj úspěch poprvé slavil už jako mladík, kdy vyhrál celorepublikvou soutěž ve hře na klávesy. Krom kláves zvládá i hru na klavír, bicí, flétnu, elektrickou, basovou či akustickou kytaru.

Více na: http://bandzone.cz/myproject


foto: elfmark.eu, křest alba Project One, z leva Šimon Greško, Daniela Vašková, Hana Grešková a Vašek Moch.http://www.elfmark.eu/simon/img00007.jpg
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama