Fotky

Básně

Recenze

Hudba

Zaujalo mě

___________________________________________________________________________________________________________________

Válka čtyř – 2. část

24. května 2011 v 10:56 | Evilly |  Válka čtyř
Další část války čtyřK podvečeru jsme se dostali k Neferiasovu táboru. Na první pohled nebyl vůbec pořádně opevněný. Tvořil jej půlkruh stanů spolu s honosným černozlatým uprostřed. V okolí dvaceti metrů byla vykácena mýtina. Druhou stranu tvořila dvacetimetrová kamenná stěna. Proto jsme se všichni zatím uchýlili za keř jeřabin. Obranu tvořilo asi dvacet temných, což nebylo tak hrozné. Mnohem horší byl ten černý stan, vypadal, že ukrývá víc než jednoho mága. Tomu naznačoval i fakt, že před ním byli uvázáni dva koně. A jací koně. Jednalo se o achariány - nemrtvé oře. Tráva pod jejich kopyty mrzla a hlavy jim zdobily dva černé rohy. Stráže je obcházeli obloukem a to patřičně velkým. O přítomnosti nekromantů nebylo pochyb. Neměli sice moc stráží, ale něco takové důležitosti nezůstane bez ochrany. Vysoká tráva na mýtině byla přímo ideální pro nášlapné pasti a poplašná zařízení. Nekromanti určitě nenechali otázku zabezpečení jen na elfech, znamenalo to tedy magické pasti iluze nebo detektory. Kopec nahoře určitě sloužil jako strážné stanoviště a rozhledna. Nic, co bychom však nedokázali zvládnout.
Fistrídan zavelel ústup a tak se naše porada konala v koruně jednoho mohutného stromu.
"Takže," začal náš velitel "proniknout do tábora nebude tak strašný problém, především díky Libesinovi a Sanarith. Musíme však počítat i s možností, že se budeme muset vypořádat s více než jedním nekromantem."
"Zamlouvám si je oba!" skočila Fistrídanovi do řeči Sanarith.
"Oba? To nemůžeš! Co kdybych chtěl jednoho pro sebe?" vložil se do rozhovoru Libesin.
"Mám s nekromanty nevyřízené účty."
"Úúú paní důležitá si myslí, že je jediná kdo má osobní spory!"
"Já určuju kdo koho do prdele zabije!" ukončil jejich spor Fistrídan.
Do následného ticha jsem pronesl: "Měl by ses ztišit Fistrídane, nebo nás uslyší až v Tindanu."
"Takže…" šlehl po mě pohledem "do tábora se vydáme před půlnocí, přes tu skálu. Libesin se postará o magické pasti. Sanarith, ty se semnou postaráš o stráže. Potichu, jasné!? A ty Andriku, nás budeš krýt ze shora."
Všichni jsme přikývli, Sanarith s Libesinem však napjatě čekali.
"Andrik se pak postará o poníky a my skoncujeme se Neferiasem."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama